| Jeden ze způsobů zajištění bubnu pračky |
Pračka skáče
Koupili jsme si novou pračku. Po zapojení již od prvního praní pochoduje po koupelně a při odstřeďování skáče. Jedná se o výrobní vadu?
Jedná se o častý dotaz.
Po vybalení pračky, jste ji zapojili, ale nedemontovali jste přepravní zajištění. To zpravidla tvoří šrouby, distanční válečky a někdy i vzpěry, kterými je vana pračky spojena se skeletem a současně jsou tak z vyřazeny pružiny a tlumiče, které zabraňují přenášení vibrací.
Řešení je jednoduché. Již rozhodně neperte, dokud nedemontujte přepravní zajištění. Jeho provedení se liší u různých výrobců praček, najdete je však na každé nové pračce. Zpravidla dva až tři šrouby jsou doplněny distančními válečky nebo jiným prvkem, které drží vanu ve správné přepravní poloze. Po demontáži šroubů mohou u některých přístrojů distanční valečky spadnout pod pračku, proto ji opatrně nakloňte a šrouby seberte. U jiných přístrojů je vytáhnete společně se šrouby. | Další možnost zajištění bubnu pračky |
Přepravní zajištění byste měli namontovat zpět v případě, že se chystáte pračku převážet, proto doporučuji po demontáži všechny součásti přepravního zajištění uschovat.
Také doporučuji všem vždy před tím, než výrobek začnete montovat a používat, důkladně přečíst návod k , kde se všechny důležité informace, včetně správného postupu při demontáži, dovíte.
Pokud by se stalo, že se pračka poškodila vlivem nedemontovaného přepravního zajištění, jde o závadu, za kterou výrobce nenese zodpovědnost a nevztahuje se na ni tedy záruka.
Pro časopis Inspirace EURONICS č.1 / 2011 Miloš Chadt milos@chadt.cz milosch@centrum.cz
Články s podobnou tématikou:
|